Posłowie Paweł Kukiz oraz Paweł Grabowski o opolskiej służbie zdrowia

W środę posłowie Paweł Kukiz i Paweł Grabowski prowadzili kampanię w Nysie. Podczas konferencji prasowej politycy mówili o służbie zdrowia.

W zeszłym miesiącu radni Powiatu Nyskiego zadecydowali o przyznaniu kolejnej pożyczki głuchołaskiemu szpitalowi. Placówka otrzymuje pieniądze co roku od samorządu. Sytuacje skomentował, podczas wczorajszej konferencji prasowej poseł Paweł Grabowski.

Apel do ministra Szumowskiego o jak najpilniejsze dofinansowanie opolskiej służby zdrowia. Żeby nie dochodziło do takich sytuacji, tak jak w przypadku Powiatu Nyskiego, że mieszkańcy nie dość, że muszą płacić składkę zdrowotną, płacą podatki to jeszcze się okazuje, że muszą dorzucać się w postaci pożyczek udzielanych przez Radę Powiatu na ratowanie funkcjonowania szpitala w Głuchołazach. Dla jasności, nie mam pretensji do radnych powiatowych. Cieszą się, że stanęli na wysokości zadania, że dbają o to, żeby szpital w Głuchołazach mógł dalej funkcjonować, żeby ludzie mogli tam leczyć swoje zdrowie i ratować życie, natomiast tak dłużej być nie może. – mówi parlamentarzysta

Zdaniem polityka, opolscy politycy z partii rządzącej powinni wyjaśnić stan służby zdrowia. ,, Z tego co się nie mylę, to służbą zdrowia zawiaduje dzisiaj minister Szumowski, który jest politykiem Prawa i Sprawiedliwości.” – dodaje poseł.

Nie ma takiej opcji, by ktokolwiek w obecnym ustroju Polski, gdzie kadencja jednej partii politycznej przy władzy trwa 4 maksymalnie 8 lat, był w stanie reformować służbę zdrowia. Reforma służby zdrowia wymaga co najmniej kilkunastu lat. Najpierw taką reformę trzeba napisać. Żeby ja napisać musiałyby usiąść wszystkie partie obok siebie i w duchu zgody taką ustawę stworzyć, a następnie powinny podpisać porozumienie, że bez względu na to, kto wybory kolejne wygra ta reforma będzie sukcesywnie wdrażana w życie w ustalonym kształcie.  – wyjaśnia przewodniczący KUKIZ’15 Paweł Kukiz

Według polityków niepoważne jest ustalanie limitów na leczenie Polaków. PSL oraz KUKIZ’15 proponują utworzenie Paktów dla Zdrowia, które zakładają m.in. przeznaczenie 6,8% PKB na służbę zdrowia. Pieniądze miałyby być m.in. z niewypłacanych rent.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.