Poseł Rajmund Miller wiceprzewodniczącym Komisji Zdrowia

Nowi posłowie zostali wybrani w październiku i zaprzysiężeni w listopadzie. Mimo, że Poseł Rajmund Miller rozpoczął już trzecią kadencję, to ta dla parlamentarzysty będzie zdecydowanie inna. 

Od trzech kadencji poseł Rajmund Miller zasiada w Sejmie. Od samego początku, z racji wykonywanego zawody laryngologa, parlamentarzysta porusza tematy związane ze zdrowiem. W trakcie najbliższych lat poseł będzie miał większy wpływ na służbę zdrowia, a wszystko to za sprawą otrzymania funkcji wiceprzewodniczącego Komisji Zdrowia.

Dostałem jednogłośne poparcie ze strony kolegium klubu Platformy Obywatelskiej. Ta kandydatura została przyjęta i będę starał się w Komisji Zdrowia pracować nad problemami służby zdrowia. Tak jak Pani widziała w moim programie wyborczym ,,Służba zdrowia moim zadaniem”, ponieważ tak naprawdę służba zdrowia dzisiaj w Polsce jest w krytycznym stanie i musimy się wznieść ponad podziały polityczne, łącznie z obecnie rządzącymi usiąść do stołu i porozmawiać jak tą służę zdrowia reanimować, bo ona umiera. W skutek tego umierają pacjenci na SORach, pacjenci nowotworowo chorzy nie mają dostępu do leków onkologicznych, powiększają się kolejki do lekarzy. Musimy pilnie coś zrobić. – mówi poseł Rajmund Miller

Dodajmy, że poseł w Komisji Zdrowia był od 8 lat członkiem. Zdaniem polityka należy zwiększyć nakłady na służbę zdrowia, a tym samym z czegoś zrezygnować. Polityk zapowiada, że będzie twardym partnerem w rokowaniu środków finansowych na zdrowie Polaków.

Codziennie zamykany jest w Polsce oddział w którymś szpitalu. W zeszłym roku zamknięto 69 szpitali w Polsce. W zeszłym roku zmarło najwięcej Polaków od końca II wojny światowej – 40 tysięcy, a ponad 110 tysięcy zmarło z powodu chorób nowotworowych. Jesteśmy na prawie przedostatnim miejscu jeżeli chodzi o finansowanie o służby zdrowia w Europie, a niestety na jednym z czołowych miejsc jeśli chodzi o umieralność na choroby nowotworowe. Ta sytuacja wymaga pilnej interwencji. – dodaje parlamentarzysta

Przed posłem Rajmundem Millerem cztery lata dużej odpowiedzialności w Parlamencie. Nowa rola wiązać się będzie także z większą ilością pracy. Polityk obiecuje, że będzie dostępy dla mieszkańców co drugi tydzień, jednak biuro, w którym pracują asystenci parlamentarzysty otwarte jest codziennie.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.