Poseł R. Miller zwraca się do Prezydenta Andrzeja Dudy o zainteresowanie naczyniówką

Służba zdrowia to temat, który został poruszony w trakcie spotkania Prezydenta Andrzeja Dudy w Nysie oraz konferencji prasowej posła Rajmunda Millera. Polityk zwrócił uwagę m.in. na nyską naczyniówkę. 

Odział chirurgi naczyniowej miał zostać uruchomiony pod koniec 2019 roku, jednak do dzisiaj pacjenci są odwożeni do Opola. W związku z sobotnią wizytą w Nysie prezydenta Andrzeja Dudy, poseł Rajmund Miller zwrócił się do głowy państwa:

Chciałem zwrócić się do Pana Prezydenta o to, żeby zainteresował się losem oddziału chirurgi naczyniowej w Nysie. Oddziału, na którym kapitał polityczny zbili kandydaci Pis’u, którzy zostali parlamentarzystami i którzy w kampanii obiecywali, że oddział chirurgi naczyniowej wróci w jak najbliższym czasie. Jak wicie Państwo, do dzisiaj tego oddziału nie mamy. – mówił podczas konferencji prasowej poseł Rajmund Miller

Polityk podkreślił, że brak oddziału jest zagrożeniem dla pacjentów z Powiatu Nyskiego, którzy w przypadkach nagłych, takich jak udary mózgowe nie są w stanie na czas dotrzeć do szpitala w Opolu. A odległość od szpitala jest tutaj istotna, bo pierwsza złota godzina jest kluczowa dla życia i zdrowa pacjenta.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.