Poseł Kamil Bortniczuk wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Fot. fanpage Jarosław Gowin

Opolszczyzna ma trzeciego ministra. Nominacje na stanowisko otrzymał dzisiaj poseł Kamil Bortniczuk. 

Poseł z Powiatu Nyskiego, a dokładnie z Głuchołaz sekretarzem stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Mowa o pośle Kamilu Bortniczuku, który dzisiaj otrzymał nominację z rąk minister Małgorzaty Jarosińskiej – Jedynak.

Kolejny zasłużony awans – Poseł Kamil Bortniczuk został sekretarzem stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Za pośrednictwem Porozumienie na środek sceny politycznej wchodzi plejada znakomitych, młodych liderów, którzy w niedalekiej przyszłości będą nadawać ton polskiej centroprawicy. – komentuje sukces wicepremier Jarosław Gowin

To wyjątkowy zaszczyt i zarazem ogromne zobowiązanie. Obiecuję każdego dnia sumiennie pracować dla dobra Rzeczpospolitej. – pisze poseł Kamil Bortniczuk

Przypomnijmy, że parlamentarzysta należy do partii Porozumienie tworzącej rząd wraz z Prawem i Sprawiedliwością. Poseł Kamil Bortniczuk wszedł do sejmu pod koniec 2018 roku za Bartłomieja Stawiarskiego, który został burmistrzem Namysłowa. Dzięki głosom mieszkańców Kamil Bortniczuk został także parlamentarzystą w obecnej kadencji.

W tym miesiącu wiceministrem Aktywów Państwowych został także poseł Janusz Kowalski. A to oznacza, że wraz z wiceministrem Przedsiębiorczości i Technologii Marcinem Ociepa, Województwo Opolskie ma trzech ministrów.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.