Ponad 17 milionów złotych dla Nysy. Na co pójdą pieniądze?

 

fot. Miasto i Gmina Nysa

Rekordowe dofinansowanie z Funduszy Dróg Samorządowych dla Gminy Nysa. Na co pójdzie aż 17 milionów złotych?

17 milionów złotych, tyle otrzymała Gmina Nysa na remont dróg w naszym regionie. Pieniądze zostaną szczególnie przeznaczone na uzbrojenie strefy Goświnowice – Radzikowice. Przy nadchodzącej inwestycji firmy Umicore powstaną nowe drogi.

Kwota, która otrzymaliśmy jest kwotą historycznie wysoką dla samorządu. Nigdy wcześniej Gmina Nysa nie otrzymała wsparcia na poziomie 17 milionów na budowę drogi. – mówi burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz

Prawie 10 milionów złotych przypadł także Powiatowi Nyskiemu. Fundusze także trafią na remonty dróg w naszym regionie. Spory zastrzyk gotówki otrzymały także inne miasta Powiatu Nyskiego oraz Powiatu Brzeskiego. Nikomu jednak nie udało się przebić dofinansowania, które trafiło do rąk włodarzy naszego miasta.

Przekazanie czeków odbyło się w nyskim Urzędzie Stanu Cywilnego, więc uroczystość porównano do związku małżeńskiego Gminy z Funduszem. Idąc tą retoryką, wicewojewoda Violetta Porowska skomentowała, że  ,,- niektórzy twierdzą, że związek małżeński opart o uczucie i finanse jest najtrwalszy”. Czy zatem możemy liczyć na kolejne dofinansowanie?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.