Półmetek kadencji Kordiana Kolbiarza – sonda

img_5227-kordian-kolbiarz

Kordian Kolbiarz złożył ślubowanie na burmistrza Nysy 8 grudnia 2014, natomiast 16 listopada  miała miejsce I tura wyborów samorządowych, które wygrała urzędująca burmistrz Jolanta Barska. Dwa tygodnie później – 30 listopada odbyła się II tura, w której Kolbiarz pokonał Jolantę Barską stosunkiem głosów 58,59% do 41,41%.

Półmetek kadencji zbliża się wielkimi krokami. Przez pierwsze dwa lata burmistrz ma sporo istotnych decyzji na swoim koncie jak: zakup terenów po FSD, budowa hali sportowej przy ulicy Sudeckiej, przymiarki do budowy galerii Dekada, wniosek na remont śródmieścia czy zakwalifikowanie Nysy do programu „Mieszkanie plus” – które w zależności od punktu widzenia i interesów można ocenić zarówno na plus jak i minus.

Dwa lata to również kilka istotnych wizerunkowych wpadek sytuacja, kiedy burmistrz w dniu wolnym pojawił się w magistracie pod wpływem alkoholu, zamieszania kadrowe – wyboru nowego sekretarza gminy czy prezesa MZK, niezdecydowanie w sprawie zabytkowej lokomotywy oraz strefy płatnego parkowania.

Przeciwnicy widzą w nim najgorszego burmistrza w historii – dla zwolenników z kolei nie było lepszego kandydata. A jakie jest Wasze zdanie? Tradycyjnie głosujemy przez tydzień – po tym czasie poprosimy burmistrza o skomentowanie wyników.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.