Podzielone zdania PiS na temat galerii Dekada

Dwa lata wystarczył, by Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało, czy wspiera powstanie galerii Dekada. Jakie wypowiedzi pojawiały się w 2017 roku, a jakie w 2019?

W tym tygodniu pisaliśmy o wmurowaniu kamienia węgielnego pod fundamenty galerii Dekada. Na uroczystości nie zabrakło włodarzy gminy i powiatu, dyrektorów placówek, działaczy lokalnych oraz polityków. Wśród tych ostatnich znalazła się poseł Katarzyna Czochara, która także złożyła swój podpis na akcie erekcyjnym.

Będzie piękne kino, z którego na pewno zamierzam korzystać, bo kino to jest to co naprawdę lubię. Cieszę się, że tak naprawdę ta inwestycja w Nysie wpisuje się również w ogólny program rządowy, czyli zrównoważonego rozwoju Polski lokalnej. Tak się składa, że galerie Dekada powstają właśnie w miastach powiatowych, czyli wykorzystują tą niszę, która na dzień dzisiejszy funkcjonuje na terenie tak naprawdę całego kraju i na terenie naszego województwa Opolskiego. […] – mówiła podczas wydarzenia poseł Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara

Z kolei w 2017 roku Prawo i Sprawiedliwość nie było przychylne inwestycji. Podczas najdłuższej sesji Rady Miasta, która dotyczyła galerii Dekada, radni PiS wstrzymywali się od głosu.

Z uwagi na fakt, że aktualnie Wojewoda Opolski złożył skargę na studium zagospodarowania przestrzennego Dekada, my jako Prawo i Sprawiedliwość pragniemy wstrzymać się do momentu wydania wyroku właśnie w tej sprawie – mówiła podczas konferencji prasowej przed sesją w 2017 roku poseł Katarzyna Czochara

Od zdania Katarzyny Czochary odciął się jednak na początku 2017 roku Bartłomiej Stawiarski, pełniący wtedy funkcję posła Prawa i Sprawiedliwości.

Moje stanowisko jest inne, bo ja uważam, że jeżeli przyjmiemy Proszę Państwa taką metodę działania (takie modus operandi), że za każdym razem będziemy czekać na rozstrzygnięcia sądu (każdy z radnych opozycyjnych każdą decyzję Pana burmistrz może zaskarżyć do sądu), decyzje sądowe, apelacje, kasacje itd., te sprawy będą się ciągnąć 5, 10 lat, to sparaliżuje kompletnie prace samorządu. Jeżeli przyjęlibyśmy taką metodę działania to ani Pan burmistrz, ani inny samorządowiec nie mógłby żadnej inwestycji przeprowadzić […] Uważam, że tutaj jest suwerenna decyzja samorządu – mówił Bartłomiej Stawiarski

Po dwóch latach stanowisko w sprawie galerii Dekada stało się klarowne. Podczas poniedziałkowych uroczystości poseł Katarzyna Czochara życzyła inwestorowi oraz włodarzom regionu kolejnych sukcesów.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.