Dekada jeszcze w tym roku

dekada-drzymaly

Wszystko wskazuje na to, że dyskusja dotycząca budowy galerii handlowej przy ulicy Kolejowej w Nysie, po niemal 10 latach znajdzie w końcu swój finał.

Zdecydowane „NIE” w tej kwestii pod koniec ubiegłej kadencji dała ówczesna burmistrz Jolanta Barska i rada miejska – z kolei Kordian Kolbiarz wraz z dużą grupą radnych podczas wyborów mówił jasno i wprost, że chce tej inwestycji w Nysie. W tej sprawie szyk zwarli nawet posłowie – Janusz Sanocki i Rajmund Miller, którzy złożyli zawiadomienia w prokuraturze dotyczące planowanej inwestycji. Taki ruch zaowocował zdjęciem punktu przez przewodniczącą komisji urbanistyki Jolantę Trytko (Platforma Obywatelska) do czasu wyjaśnienia sprawy przez prokuraturę.

Rada Miejska i burmistrz sprawę będą chcieli jeszcze zamknąć w tym roku – mówi burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz:

 

Jak dodaje burmistrz – temat ten jest znany już od lat, w związku z czym radni powinni sobie już dawno wyrobić zdanie w tej kwestii, bowiem wciąż nie wiadomo czy do sesji uda się uzyskać opinię komisji urbanistyki. Przypomnijmy, że jest to tylko opinia i nie jest niezbędna przed głosowaniem w danej sprawie. Przewodniczący Rady Paweł Nakonieczny jednak o taką opinię będzie zabiegał:

 

Radni podczas sesji (29.11) odrzucili w tej sprawie już na samym początku wezwania do uchylenia uchwały nr XV/217/15 Rady Miejskiej w Nysie z dnia 22 grudnia 2015 r. w sprawie uchwalenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Nysa, które zgłosił poseł Janusz Sanocki. Taki wynik nie zdziwił Piotra Smotera z Ligi Nyskiej:

 

Przypomnijmy, że pierwszy inwestor, który chciał wybudować obiekt handlowy przy ulicy Kolejowej pojawił się już w 2007 roku.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.