Czy radni powinni otrzymywać diety?

Czy radni powinni otrzymywać diety? Tutaj zdania są podzielone. Postanowiliśmy sprawdzić, co na ten temat myślą mieszkańcy Nysy.

Dieta radnych to temat dla niektórych kontrowersyjny. Jedni oddają ją na cele charytatywne, inni nie przyjmują, a niektórzy tylko z niej się utrzymują. Jej stawka wygląda różnie w zależności od rodzaju samorządu oraz aktywności radnego. Od ponad 1000 złotych do 2684, 13 złotych.

W październiku, tuż przed wyborami samorządowymi pytaliśmy mieszkańców miasta co myślą na temat diet. Czy powinny być przyznawany, a może zdecydowanie wyższe? Jak odpowiedzieli?

„- Chyba tak, ale czy w takiej wysokości jaka jest obecnie to tutaj miałabym wątpliwość.”

” – Nie takie duże, bo oni pensje mają i pobierają pieniądze za to, że nie pracują w zakładach, ale pieniądze biorą. A żeby taka była jeszcze wypłata to chyba za dużo.”

” – Jak zasłużą to tak.”

„- W pewnym sensie te diety są istotne ze względu na to, że radni ponoszą wydatki nawet podczas pełnienia swojej funkcji. Warto się zastanowić nad tym, aby radni rzeczywiście otrzymywali te diety za skuteczność działania. Jeżeli radny pracuje i skutecznie działa to powinien otrzymać nawet niewielkie wynagrodzenie, żeby mógł nawet te podstawowe kwestie związane z pełnieniem funkcji wykonać nie ponosząc dodatkowego obciążenia, bo wiadomo że czas poświęcony może wiązać się z mniejszą aktywnością w pracy czy przy innych obowiązkach.”

O dietę radnego zapytaliśmy także najmłodszych mieszkańców regionu. Co dzieci z Przedszkole nr 1 w Nysie wiedzą na ten temat?

”- Dieta radnego, to że nikt nie może jeść nic niezdrowego.”

”- Że nikt nie może jeść nic słodkiego.”

„- Można nic nie jeść.”

A jakie jest wasze zdanie na temat diet radnych? Dajcie nam znać w komentarzach.

Sonda z mieszkańcami:

Dzieci:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.