Burmistrz Kordian Kolbiarz wyjaśnia odwołanie Czesława Biłobrana

Od ponad miesiąca Czesław Biłobran nie jest już prezesem Nyskiej Energetyki Cieplnej. Jaki był powód odwołania?

We wrześniu Czesław Biłobran pożegnał się z funkcją prezesa Nyskiej Energetyki Cieplnej. W tym samym czasie pojawiło się wiele teorii na temat powodów, które spowodowały podjęcie takiej decyzji przez burmistrza. O komentarz poprosiliśmy Kordiana Kolbiarza.

Bardzo się lubię z Panem Biłobranem, prezesem, a wcześniej starostą. Był także przez chwilę moim szefem, gdy pracowałem w Urzędzie Pracy. Natomiast poróżniły nas kwestie zarządzania samą spółką. Jest to spółka komunalna, czy też w mojej opinii – spółka, która powinna rozwijać się zgodnie z pomysłem na rozwój miasta. Było kilka elementów, które nas poróżniły, ale absolutnie nie ma jakiegoś konfliktu. Uznaliśmy wspólnie, że najlepiej będzie, jeśli ta przygoda na stanowisku prezesa skończy się – tłumaczy burmistrz Kordian Kolbiarz

Według pierwszych nieoficjalnych informacji, powodem odwołania prezesa była Stal Nysa, której ze Środków Nyskiej Energetyki Cieplnej nie chciał opłacać Czesław Biłobran. Burmistrz dementuje te komentarze.

Nie, Pan Czesław Biłobran, gdy jeszcze był prezesem, wspólnie podnosiliśmy kapitał spółki Stal Nysa i tu nie było żadnego konfliktu. Pewnie w obiegu są różne plotki. Natomiast absolutnie dementuje i myślę, że jeszcze przyjdzie czas, gdy będziemy z Panem Biłobranem pracować przy różnych projektach – dodaje włodarz miasta

Przypomnijmy, że były starosta pożegnał się z fotelem prezesa kilka miesięcy przed przejściem na emeryturę. Miejsce Czesława Biłobrana zajął Artur Pawlak, wieloletni szef rady nadzorczej oraz specjalista w ciepłownictwie.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.