Bukiecik z Nysy trafił do Pierwszej Damy

Fot. Grzegorz Jakubowicz/KPRP

Ustawa ws. koronawirusa, spotkanie z mieszkańcami – za nami sobotnia wizyta w Nysie prezydenta RP Andrzeja Dydy. Jednego dnia, oczy całej Polski skupiły się na naszym mieście. 

Sobotnie spotkanie w Nysie, prezydent Andrzej Duda rozpoczął od wizyty w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Nysie. To właśnie tam głowa państwa podpisała ustawę ws. koronawirusa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Następnie prezydent Andrzej Duda spotkał się z politykami oraz mieszkańcami Powiatu Nyskiego w Szkole Podstawowej nr 10. Wydarzeniu towarzyszyły występy uczniów oraz przemowa prezydenta. Nie zabrakło także kwiatów, a szczególny bukiet od młodej mieszkanki regionu trafił do Pierwszej Damy.

 Bardzo dziękuję, śliczna panno. Bardzo dziękuję. Piękne kwiatuszki. Śliczne, ale dam je Agatce. Jak wrócę do Warszawy, to dam je mojej żonie, dobrze? – powiedział prezydent Andrzej Duda

Podczas spotkania, prezydent Andrzej Duda poruszył także temat związany z przeszłością Nysy.

Nysa to miasto starsze niż moje rodzinne miasto, czyli Kraków. Lokacja miasta na prawie flamandzkim – 1223 rok – robi wrażenie. […] Dzisiejsza Nysa to ogromna Państwa zasługa – to że miasto wygląda tak jak wygląda – bo to Państwo oraz Państwa rodzice przybyli do Nysy po II wojnie światowej, bardzo często ze wschodnich kresów II Rzeczpospolitej, bardzo często z okolic Lwowa, Wilna, Stanisławowa. Po to, żeby tutaj zaczął nowe życie. Po to, żeby tutaj zapuścić korzenie – dodał podczas spotkania prezydent  

Prezydent wspomniał także o odbudowie miasta oraz materiale budowlanym, który trafił do stolicy. W kolejnym dniach prezydent Andrzej Duda odwiedził Pruszków.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.