5 pytań do Edwarda Hałajko

Wracamy do cyklu rozmów z radnymi. Poznaliśmy już m.in. Jolantę Trytko – Warczak, Adama Zelenta oraz Marcina Krzysika. Przeszedł czas, by poznać Edwarda Hałajko z nieco innej strony. 

Kto myślał, że radni rozmawiają wyłącznie na poważne tematy był w błędzie. Od miesięcy trwają już prace nowej rady. Lokali politycy zajmują się opiniowaniem projektów i głosowaniem podczas sesji. Poznajmy ich trochę lepiej. W cyklu artykułów „5 pytań do…” radni w kilku słowach odpowiadają nam o swoich przemyśleniach na temat Nysy. Dowiadujemy się także, czy zostanie politykiem było ich dziecięcym marzeniem?

Dzisiaj przepytujemy Edwarda Hałajko, który w ubiegłym roku rozpoczął swoją przygodą z polityką. Na co dzień radny jest dyrektorem Muzeum Powiatowego w Nysie. Jak odpowiedział na nasza pytania?

1. Będąc dzieckiem chciałem zostać marynarzem.

2. Moje zainteresowania to obecnie historia lokalna, ale też sztuka, turystyka, literatura, film i numizmatyka.

3. Moje ulubione miejsce w Nysie to niewątpliwie muzeum, ale bardzo lubię np. wnętrze bazyliki św. Jakuba i Agnieszki.

4. W Nysie brakuje mi prostych chodników. Brakuje uporządkowanego śródmieścia, ale to są tematy, które niebawem ruszają. Niedługo to wszystko będzie pozytywnie załatwione.

5. W tym mieście najbardziej cenię ogólnie klimat Nysy, ponieważ Nysa jest miastem wyjątkowym, z bogatą przeszłością, z pozostałościami tej przeszłości jak np. zabytkami architektury. Nysa jest miastem z ciekawymi ludźmi. Coś jest w Nysie takiego, że ci ludzie tutaj do Nysy przybyli i wciąż są aktywni. To wszystko sobie w Nysie cenię. Mimo, że jest miastem na prowincji, miastem ogólnie niewielkim to jest jednak miastem wyjątkowym.

Edward Hałajko w 2017 roku wraz z innymi mieszkańcami Nysy budował studnię w Ugandzie, o czym informowaliśmy na naszym portalu.

Czytaj także -> Nasi pomagają w Afryce

Zdjęcie – fb ,,Muzeum Powiatowe w Nysie”

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.