Za wolność naszą i waszą

Jest już tradycją, że 11 listopada mieszkańcy Nysy całymi rodzinami przychodzą przed pomnik Patriotom Polskim, aby świętować Dzień Niepodległości. Nie inaczej mogła być dzisiaj.

Salwa honorowa, hymn narodowy i biało – czerowne wieńce składane przed pomnikiem Patriotom Polskim – tak co roku wygląda 11 listopada w gminie Nysa. Nysiane tłumnie przychodzą na uroczyste obchody Dnia Niepodległości, aby wspólnie świętować wolność odzyskaną po 123 latach życia pod zaborami.

W tym szczególnym dniu wspominamy bohaterów, którzy wywalczyli nam wolną Polskę – im cześć i chwała, jednak dziś zwracam się do żyjących bohaterów, czyli do was – do rodziców troszczących się o swoje dzieci, do młodzieży, która ucząc się – buduje przyszłość naszej ojczyzny, do wszystkich tych, którzy swoją ciężką – często niedocenioną – pracą i służbą, budują silną Polskę, bo tylko silna Polska może być niepodległa – mówi Poseł na Sejm, Paweł Grabowski z Kukiz’15.

Dzień Niepodległości w Nysie to jednk nie tylko uroczyste obchody na Placu Kopernika. 11 listopada w naszym mieście opiewał w różne wydarzenia, miedzy innymi występ artystów Piwnicy pod Baranami w Nyskim Domu Kultury.

A już za rok mieszkańcy Nysy będą świętować 100. rocznicę odzyskania Niepodlegołości.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.