W tym roku z uwagi na obostrzenia w kraju i na świecie, 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjątkowo odbywał się online. Tegoroczny finał WOŚP to połączone siły Głuchołaz, Otmuchowa i Nysy. Mimo, że wszystko odbywało się online – na ulicach nie zabrakło wolontariuszy, którzy dzielnie kwestowali datki do puszek WOŚP. Nysa nie miała w tym roku oddzielnego sztabu i korzystała z pomocy sztabu w Głuchołazach. To stąd przyjechali do naszego miasta wolontariusze i angażowali się nieraz całymi rodzinami w zbiórkę.

Lokalna nyska gastronomia również nie pozostała obojętna na los wolontariuszy i zapewniła im ciepłe posiłki. Mowa tu o Bistro KURT, Pizzerii Siwy Dym i Pizzeri Grześ. Wolontariusze mieli zapewnione też bezpieczne miejsce na ogrzanie się w Galerii Dekada, a jak wiemy ostatnio pogoda nas zaskakuje silnymi mrozami.

W nyskim regionie na czele sztabu stała p. Anna Żurkowska, która dzielnie prowadziła całą akcję w redakcji Radia Nysa. Można było śledzić na bieżąco co się dzieje za pośrednictwem tzw.”internetowych live’ów „, dzięki którym nysianie byli na bieżąco, mogli posłuchać zaproszonych gości, wziąć udział w zaplanowanych atrakcjach i licytacjach, a tych nie brakowało i cieszyły się sporym powodzeniem. Do redakcji nyskiego radia można było również przyjść, wesprzeć dobrym słowem i pozytywną energią.

Od kilku dni trwały również licytacje przekazanych fantów, jednak wiele z nich dotarło na ostatnią chwilę, dlatego facebook’owe licytacje przedłużono do 10 rano kolejnego dnia (01.02.2021 r.).

Ta oto facebook’owa zabawa przyniosła aż 17 544,00 złotych! 

Po przeliczeniu swoich puszek przez Sztab z Głuchołaz, okazało się że zebrano łącznie 50.287,53 zł z czego ok 20 tysięcy to Nysa. Kilka przedmiotów, które zostały – wracają na Facebooka i będą do wzięcia jeszcze przez 24 godziny.

BRAWO!

Foto:FB-29.finałWOŚP w Nysie

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.