Stworzono nowy produkt turystyczny, który trafi w ręce turystów i mieszkańców Nysy i okolic – jest to „Przewodnik po Fortach Nyskich na bazie wirtualnego spaceru”.

W naszym mieście od dłuższego czasu trwają prace nad uporządkowaniem szlaków turystycznych. Powstanie Miejskiego Szlaku Turystycznego było jedbym z istotniejszych wydarzeń zw. z turystyką w Nysie. Miejski Szlak Turystyczny scalił większość nyskich atrakcji turystycznych.

Szlak Forteczny pełni funkcję uzupełnienienia. Prowadzi on turystę po oznakowaniu z Bastionu św. Jadwigi na FORT 2, a po drodze prezentuje najcenniejsze obiekty nyskich fortyfikacji. Prace na szlaku fortecznym trwają cały czas, powstaje nowa infrastruktura typu: tablice, kierunkowskazy, mapy, odznaki.

Powstała także prezentacja multimedialna w postaci spaceru wirtualnego oraz map panoramicznych Szlaku Fortecznego, co pozwala na to, by bez wychodzenia z domu  zobaczyć perełki Twierdzy Nysa i zaplanować zwiedzanie miasta. Z pomocą strony internetowej turyści odwiedzający Śląski Rzym mogą sprawdzić dogodne dojścia do poszczególnych budowli.

Link do strony

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.