Umowa źródłem sporów między Kolbiarzem a Sanockim

Czy Janusz Sanocki wyprowadzi się z Nysy, gdy Kordian Kolbiarz po raz drugi zostanie burmistrzem? Czy poseł miał być wiceburmistrzem w pierwszej kadencji obecnego włoadrza miasta? Dialog polityków na fanpage’u burmistrza zainteresowała mieszkańców Nysy. 

Konflikt między Kordianem Kolbiarzem a Januszem Sanockim znany jest od prawie początku kadencji burmistrza. Starcia nie gasną, a wręcz przybierają na sile. W ostatnich dniach politycy wymienili się ostrymi słowami na fanpage’u burmistrza. Wiele kwestii zostało rozwiązanych, tak samo dużo pojawiło się pytań.

Pan burmistrz Kolbiarz prowadzi politykę, szaloną i szkodliwą zadłużajac bez pamięci miasto, marnując pieniądze na kosztowne i zbyt drogie inwestycje i trzeba o tym mówić. Bo jeśliby miał wygrać wybory to ja się wyprowadzam (poważnie mówię). Działam tylko dla dobra miasta i jego mieszkańców, bo ja sam mogę żyć np. w Nowym Sączu i też sobie dam radę. – pisze poseł, Janusz Sanocki.

I tak się możemy licytować w nieskończoność. Gdybym był złośliwy to przypomniałbym, że to Pan jako pierwszy chciał być moim zastępcą i wtedy to „dawanie błyskotek” w niczym Panu nie przeszkadzało. Moje działania ocenią mieszkańcy. Mimo dzielących nas różnic wciąż uważam, że zamiast blokować np. powstanie galerii i utworzenie tam ponad 500 miejsc pracy, może Pan wspierać rozwój naszej wspólnej Nysy – komentował burmistrz, Kordian Kolbiarz.

Gdybym był ja złośliwy, to przypomniałbym, że zawarliśmy umowę po pierwszej turze wyborów, że ja będę Pańskim zastępcą. W zamian za to Liga i ja miałem Pana poprzeć zarówno w drugiej turze, jak i w rządzeniu. Miałem wówczas nadzieje i ja i moi współpracownicy, że będzie Pan uczciwie działał dla dobra Nysy, a ja i moje doświadczenie się w tym przydadzą. Zawarliśmy umowę – myśmy się zaczęli wywiązywać. Zainicjowałem spotkanie radnych, radni Ligi zrezygnowali ze stanowisk w Radzie (bo mieliśmy wiceburmistrza) po czym, po tygodniu Pan zawiadomił mnie, że wycofuje się z umowy. Trudno nazwać to inaczej niż oszustwo. ale dla mnie jest interesująca odpowiedź na pytanie: kto Panu kazał to zrobić? – dodaje poseł, Janusz Sanocki.

Cała dyskusja na fanpage’u burmistrza pod zdjęciem dotyczącym Mieszkań +.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.