Obecnie firma Umicore prowadzi kolejne rekrutacje. Docelowo ma być zatrudnionych 400 osób. Zakład ruszy jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku.

Poza rekrutacją, kwalifikacje muszą przejść linie produkcyjne, które przypadają na czwarty kwartał 2021 r. i wtedy planowane jest uruchomienie pierwszej komercyjnej produkcji. W 2022 r. ma nastąpić dalszy ciąg produkcji.

Na ten moment firma zatrudnia już 70 osób, jednak rekrutacja jest otwarta i firma wciąż poszukuje pracowników – szczegóły na stronie internetowej www.umicore.com.pl.

To duża szansa dla Nysy na rozwój gospodarczy i przyciągnięcie nowych mieszkańców. Gmina  zachęca do udziału w rekrutacji nie tylko miejsc owych, ale i ludzi spoza regionu na znalezienie dobrej pracy i miejsca do życia. Szczególnie poszukiwane są technicznie wykwalifikowane osoby, na każdym szczeblu: od operatorów produkcji, czy magazynu, przez kierowników zmian, do szerokiej grupy specjalistów różnych dziedzin: kontroli jakości, utrzymania ruchu, inżynierii, IT, zakupów..

Umicore podkreśla, że materiały, które będą wyprodukowane w Nysie mają być sprzedawane producentom ogniw akumulatorowych, którzy zajmują się produkcją akumulatorów do pojazdów elektrycznych.

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.