W połowie marca na łamach portalu ILoveNysa.pl informowaliśmy o znaczącym wzroście wpływów do miejskiej kasy z tytułu handlu. Teraz Gmina szuka przyczyny tego niebagatelnego wzrostu.

Po przeniesieniu handlujących z ulicy Racławickiej na boczną płytę Stadionu Stali przy ulicy Kraszewskiego opłaty targowe wzrosły z 11 tysięcy w skali miesiąca do 39 tysięcy. Warto podkreślić, że na płycie bocznej zmieściło się mniej handlujących niż przy wcześniejszej lokalizacji.

Skąd taki wzrost? Dotychczas opłatę targową pobierała zewnętrzna firma – Unitrez z Opola, natomiast po przenosinach zdanie to trafiło na barki Nyskiego Zarządu Nieruchomości. Jak mówi burmistrz Kordian Kolbiarz sytuację na pewno trzeba wyjaśnić:

 

Czemu Straż Miejska nie spisuje, że Unitrez łapówki bierze, nie wstyd jest wam oszustom – te mocne słowa Janiny Janik prezesa Stowarzyszenia Ad-Astra zarejestrowała kamera Regionalnej Telewizji Opolskie 20 lutego tego roku. Wówczas to Straż Miejska była na terenie przy ulicy Racławickiej.

Jak dodaje wiceburmistrz Marek Rymarz, korespondencja została już wymieniona i obecnie Gmina czeka na wyjaśnienia od firmy Unitrez:

W zależności od tego czy będzie ona satysfakcjonująca, będziemy procedować w dalszym postępowaniu czy zgłosimy tą sprawę do prześledzenia odpowiednim organom

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.