Sukces Przystanku „Rybak”

IMG_6099

9 lipca na terenie Ośrodka Formacyjno-Wypoczynkowego Rybak w Głębinowie odbyła się druga edycja pikniku rodzinno-turystycznego Przystanek RYBAK. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji i zabaw dla przybyłych gości.

Przystanek Rybak był drugą edycją pikniku rodzinno-turystycznego, którego idea powstania zrodziła się rok temu w głowach młodych mieszkańców Nysy, działających w Stowarzyszeniu 60 Tysięcy, jak również studentów PWSZ w Nysie. Głównym celem pikniku było i jest zapoznanie mieszkańców Nysy z jej otoczeniem, jak również integracja środowisk wiejskich. Tak jak i rok temu organizacji Przystanku Rybak podjęli się: Stowarzyszenie 60 Tysięcy, Ośrodek Formacyjno-Wypoczynkowy RYBAK oraz Świat Gór – Czyli blog o górach. Przy samej imprezie jednak w licznym gronie bo blisko 30 osobowym pomogło Miejskie Koło PTTK Tryton w Nysie.

Piknik rozpoczął się w sobotę punktualnie o godzinie 13:00 wielką grą terenową pod nazwą „Szlakiem zawodów nowej bezpłatnej Szkoły Policealnej Vademecum Nysa, Poznańska 1”, której organizatorem była Nowa Bezpłatna Szkoła Policealna ECN Vademecum a pomysłodawcami Krystyna Dubiel oraz Marcin Nowak z Miejskiego Koła PTTK Tryton w Nysie. W samej grze terenowej wzięło udział 13 drużyn, a dla przypomnienia drużyna mogła składać się z maksymalnie 4 osób. Głębinów został podzielony na plansze, a uczestnicy na starcie otrzymali karty z instrukcją. Ich zadaniem było przejście całej trasy w jak najlepszym czasie i odgadnięcie końcowego hasła. Oczywiście po drodze na uczestników czekały różnego rodzaju zagadki i zadania do rozwiązanie, wszyscy musieli być czujni na każdym kroku, żeby uzyskać dobry wynik.

Część piknikowa natomiast rozpoczęła się o godzinie 15:00 od uroczystego otwarcia, którego dokonali przedstawiciele organizatorów: ks. Przemysław Seń oraz Daria Muszyńska. O tej samej godzinie rozpoczęły się także zawody łucznicze o Puchar Rybaka, w których jak się okazało wzięła udział bardzo duża grupa osób, a rywalizacja była bardzo zacięta o czym świadczyła konieczność przeprowadzenia dogrywki we wszystkich kategoriach. Po otwarciu niespodziankę dla przybyłych gości zaprezentowali strażacy ochotnicy z Rusocina. Niespodziankami były: kurtyna wodna oraz tzw. szybkie natarcie, podczas którego głównie dzieci mieli możliwość puszczania wody

O godzinie 15:45 na scenie zaprezentowali się nyscy harcerze, a ich przedstawiciel Radosław Dunaj opowiedział o ich działalności, a także przedstawił kilka informacji o obozowisku harcerskim, które od otwarcia wystawili na terenie ośrodka. Po prezentacji nyskich harcerzy organizator pikniku Adrian Kołodziej oraz Pani Krystyna Dubiel z PTTK Tryton rozlosowali wśród przybyłych gości kilka nagród rzeczowych ufundowanych przez organizatorów. Natomiast o godzinie 16:15 miejsce przed sceną zajęły Panie z grupy Nashita Bellydance, które wykonać miały dla gości pokaz tańca orientalnego. Razem z Paniami przed sceną zaprezentowali się także dzieci z grupy AZS Tanero Nysa.

Następnym punktem programu była prelekcja Jarosława Srębacza z Miejskiego Koła PTTK Tryton, który w swoim krótkim wykładzie opowiedział o historii powstania Jeziora Nyskiego oraz zatopionych miejscowościach. Po prelekcji natomiast nastąpiła chwila na którą wszyscy czekali. O godzinie 17:30 rozpoczęło się uroczyste zakończenie gry terenowej oraz zawodów łuczniczych połączone z wręczeniem nagród. Najpierw nagrodzone zostały wszystkie dzieci, które uczestniczyły w grze terenowej słodkościami, po czym nagrodzeni zostali zwycięzcy gry. Otrzymali oni okolicznościowe puchary, medale oraz gadżety ufundowane przez Nową Bezpłatną Szkołę Policealną ECN Vademecum, czyli organizatora gry. Jeśli chodzi o zawody łucznicze, które odbyły się w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli, zwycięzcy z pierwszych miejsc otrzymali okolicznościowe puchary, natomiast zwycięzcy z miejsc 2 i 3 gadżety turystyczne ufundowane przez organizatorów pikniku.

Takim akcentem zakończyła się część piknikowa, po której nastąpiła część koncertowa. Jako pierwsi na scenie zagościli młodzi chłopacy z Rudy Śląskiej, grający muzykę z pogranicza rocka. Wind Rose bo taka ich nazwa wykonali dla publiczności ponad godzinny koncert wraz z bisami. Jako drugi na scenie zaprezentował się dobrze znany Głębinowskiej publiczności Rafał Nosal, który w tym roku wystąpił na Przystanku Rybak w duecie razem z znanym polskim gitarzystą Damianem „Struną” Surowem, także i oni zagrali ponad godzinny koncert dla publiczności, którzy mogli usłyszeć tak znane utwory jak „Właśnie taki jestem”, „Na błękicie jest polana” czy „Niech tak zostanie”. Na koniec warto dodać, że przez większą część pikniku uczestnicy zwłaszcza ci najmłodsi mieli okazję bawić się razem z grupą Bombini, puszczając bańki, a dorośli, w szczególności Panie miały okazję wykonać sobie Manicure Tytanowy, który wykonywał salon kosmetyczny Sugar Babies. Jest to nowość w świecie kosmetyki, a Panie, które podczas pikniku wykonały go sobie, bardzo go chwaliły.

Na koniec organizatorzy pikniku chcieliby złożyć serdeczne podziękowania wszystkim osobom/ podmiotom, które dołożyły swoją cegiełkę do tego aby ten piknik mógł się odbyć. Nie sposób wymienić wszystkich z osobna dlatego każdemu kto dołożył jakąkolwiek cegiełkę do Przystanku Rybak serdecznie dziękujemy.

Adrian Kołodziej

Świat Gór – Czyli blog o górach

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.