Startuje nabór na Nyski Bon Wychowawczy

Kolejny nabór do otrzymywania Nyskiego Bonu Wychowawczego właśnie się rozpoczął. Magistrat zachęca do składania wniosków. 

Twoje dziecko ma od 13 miesięcy do 6 lat? Już od dzisiaj możesz ubiegać się o przyznanie świadczenia z Gminy Nysa. Przy przejęciu wniosku, rodzina będzie otrzymywać 500 złotych do 12 miesięcy. Wnioski należy złożyć do 10 grudnia w Urzędzie Miejskim. Dokumenty do pobrania znajdują się na stronie Urzędu.

O Nyski Bon Wychowawczy mogą ubiegać się rodzice oraz osoby samotne. Jednym z kryterium przyznania pieniędzy jest zatrudnienie opiekunów.

,,Przynajmniej jedno z rodziców wykonuje pracę na podstawie stosunku pracy, stosunku służbowego, umowy o pracę nakładczą lub wykonuje pracę lub świadczy usługi na podstawie umowy agencyjnej, umowy zlecenia, umowy o dzieło albo w okresie członkostwa w rolniczej spółdzielni produkcyjnej. ” – czytamy w regulaminie

To jednak tylko część zasad, z którymi muszą zapoznać się wnioskodawcy, dlatego zachęcamy do przeczytania całego regulaminu dostępnego na stronie magistratu.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.