Obecny sezon Stali Nysa dobiegł już końca. Drużyna utrzymała się w Plus Lidze i uplasowała na 13 miejscu w tabeli i deklaruje, że w przyszłym sezonie powalczy o dużo wyższe miejsce.

Klub powoli zdradza informacje i co kilka dni o symbolicznej godzinie 19:48 – która nawiązuje do roku powstania klubu – ujawnia kolejne nazwiska sportowców, którzy zostają na sezon 2021/2022.

Do tej pory znamy nazwiska już kilku graczy, którzy zostają:

 • kapitan zespołu: Patryk Szczurek – będzie to jego 4 sezon.
  „-Bardzo się cieszę, że zostaje w Stali Nysa. Będzie to mój czwarty sezon z rzędu, a siódmy ogólnie. Najlepsze co może być to bronić barw swojego miasta. Kiedyś jak byłem kadetem, a Stal od kilku sezonów nie mogła awansować marzyłem o tym, że jak będę już seniorem to będę grał w Stali i z nią awansuje do PlusLigi. Udało się awansować i utrzymać. Teraz wszyscy mieszkańcy mogą się cieszyć że gościmy najlepsze drużyny w kraju. Mam nadzieję że od następnego sezonu otworzą hale i kibice będą mogli w pełni nacieszyć PlusLigą w Nysie – skomentował rozgrywający
 • środkowy: Moustapha M’Baye – będzie to jego 4 sezon. 
  „-Nysa to miejsce, w którym poznałem wiele wspaniałych osób, których wsparcie czuć na każdym kroku. Jestem dumny, że mogę reprezentować żółto-niebieskie barwy już po raz czwarty”
   skomentował środkowy.
 • środkowy: Maciej Zajder – będzie to jego 4 sezon.
  „-Bardzo cieszę się, że będę reprezentował żółto – niebieskie barwy w przyszłym sezonie. Nysa będzie pierwszym miastem, w którym spędzę cztery lata, poza moim macierzystym klubem – Skrą Bełchatów. Mam bardzo dużo miłych wspomnień do tej pory i mam nadzieję, że ten kolejny sezon tych wspomnień na przyszłość przysporzy jeszcze więcej” – mówił środkowy Stali Nysa.
 • rozgrywający: Marcin Komenda – będzie to jego 2 sezon. 
  „-Cieszę się, że w przyszłym sezonie dalej będę reprezentował barwy żółto-niebieskich. Czuję się tutaj bardzo dobrze. Miasto jest urokliwe, a klub jest dobrze zorganizowany. Hala i siłownia jest w jednym miejscu. Mamy świetne warunki do tego, żeby się rozwijać. Liczę, że w przyszłym sezonie spełnimy pokładane w nas oczekiwania i wspólnie będziemy mogli radować się po naszych meczach. Patrząc na wizję klubu widać, ze idzie to wszystko w dobrym kierunku” 
  – mówił rozgrywający.

Wiemy natomiast, że z zespołu odchodzi atakujący – Michał Filip, który rozegrał z drużyną 86 setów i zdobył 191 punktów.

„- Dziękuje drużynie, kibicom i wszystkim zaangażowanym w ten sezon za współpracę. Moja przygoda w Nysie dobiegła końca, ale mimo tego, że ten sezon był dość ciężki, będę go wspominał bardzo dobrze. Powodzenia w dalszych rozgrywkach – mówił Michał Filip.

Fot:Stal Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.