Przypominamy, że cały czas trwa rządowy program „Czyste Powietrze”, w ramach którego można składać wnioski o wymianę starego pieca na nowy. Można to zrobić każdego dnia w roku, aż do 2027 roku, gdyż do wtedy przewidziana jest realizacja działań związanych z programem.

Do kogo jest skierowany?

Do właścicieli oraz współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych, albo wydzielonych lokali mieszkalnych w tego typu budynkach wraz z wyodrębnioną księgą wieczystą.

W razie wątpliwości czy jakichkolwiek pytań – wszelkich informacji udzielą pracownicy Urzędu Miejskiego, z którymi można się kontaktować. Pomogą również przygotować i złożyć w niosek.

Można to również zrobić samodzielnie – w oddziałach Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Można składać wnioski na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła (tzw. kopciuchów) na ekologiczne oraz na termomodernizację  w ramach rządowego programu ,, Czyste Powietrze 2.0”.

Nasz region zmaga się z dość mocno zanieczyszczonym powietrzem, co w dużej mierze spowodowane jest właśnie przestarzałymi piecami lub paleniem w piecach byle czym. Razem możemy zadbać o nasze wspólne dobro i przyczynić się do poprawy jakości powietrza, którym oddychamy. W końcu chodzi o nasze zdrowie.

W celu uzyskania informacji można się kontaktować pod nr: 77 408 06 48

lub na stronie: https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze

 

Fot.shutterstock

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.