Pożar chlewni z Złotogłowicach

Pożar w Złotogłowicach. W płomieniach stanął budynek chlewni i znajdująca się wewnątrz stara słoma. 

7 godzin trwało ugaszanie pożaru chlewni w Złotogłowicach. Strażacy wykorzystali do tego 200 m3 wody. O płomieniach w budynku inwestycyjnym dyżurny KS PSP w Nysie został poinformowany w środę po godzinie 14:00. Po dojeździe na miejsce w wyniku rozpoznania ustalono, że pożarem objęty jest cały dach budynku.

Jak informuje Państwowa Straż Pożarna w Nysie, działania zastępów w pierwszej fazie polegały na podawaniu 2 prądów wody w obronie na przylegający budynek stodoły. […] Na pierwszym odcinku działania polegały na obronie budynku przyległego oraz gaszeniu budynku inwentarskiego z kosza drabiny. […] Zasilanie wodne sprawiono z 2 pobliskich hydrantów nadziemnych i częściowo dowożono wodę z odleglejszego hydrantu. Po zawaleniu się całej więźby dachowej pożar został zlokalizowany.

Spaleniu uległ cały dach budynku i znajdująca się wewnątrz stara słoma. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy z JRG Nr 1 w Nysie, 1 zastęp z JRG nr 3 w Paczkowie oraz 6 zastępów OSP (Prusinowice, Pakosławice, Rusocin, Niwnica, Kępnica).

Źródło: PSP Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.