Komoda komodzie nierówna, szczególnie wtedy, kiedy jej głównym zadaniem ma być przechowywanie odzieży. Wtedy liczy się pojemność, układ oraz rodzaj oferowanych schowków. Klasycznie komoda na ubrania łączy półki z szufladami. Ważne, żeby miała pełne fronty, ponieważ tylko w ten sposób uda się nam zamaskować ułożone wewnątrz mebla ubrania.Szeroki wybór tak zaprojektowanych komód nie ułatwia wyboru. Dlatego dziś przed tobą zestawienie 5 najbardziej poszukiwanych modeli, których funkcjonalność i pojemność pozytywnie cię zaskoczy!

Uniwersalna komoda: dąb sonoma vs biel z drewnem

 

Przeglądając najnowsze komody, łatwo rozpoznamy dominujące na rynku trendy. Jednym z nich jest powrót do neutralnej kolorystyki drewna z odcieniem dębu sonoma na czele. Walorem tego właśnie wybarwienia jest łatwość wpasowania go pośród inne elementy aranżacji.

Jeśli szukasz dodatkowego miejsca do przechowywania, komoda dąb sonoma będzie świetnym rozwiązaniem. Łagodna tonacja dobrze komponuje się z bielą, ciemnym wenge, a nawet głęboką czernią i coraz modniejszym popielem.

Na liście popularnych modeli, tuż za dębiną, znajduje się komoda biała z drewnem lub bez tych dekoracyjnych wstawek. Ponadczasowy charakter sprawia, że taki mebel przez długi czas nie wyjdzie z mody. Co więcej, będzie świetnie współgrać z każdą dekoracją ścian i kolorem podłogi.   

 

 

Mebel do zadań specjalnych, słowem wąska komoda z szufladami

 

Małe, nieustawne, a często też niesymetryczne pomieszczenia podczas urządzania wymagają poświęcenia o wiele większej uwagi. Kiedy liczy się każdy centymetr powierzchni, nie ma mowy o błędach czy pomyłkach. Pójście na mniej korzystny kompromis, może doprowadzić do zagracenia przestrzeni i utraty jej funkcjonalności.

W tak wymagających sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest wąska komoda z szufladami, czyli tzw. bieliźniarka. Co prawda, ograniczona jest ona do rzędu głębokich szuflad, jednak w praktyce nie odbiera jej to statusu mistrzyni przechowywania.

Niezastąpiona w salonie, sypialni, przedpokoju i garderobie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Przestronne szuflady umożliwiają ułożenie w nich ubrań, bielizny, czapek i szli zimowych, a nawet pasków, torebek oraz innych części galanterii. Teoretycznie wszystko to możemy schować również do tradycyjnej komody z szafkami. Jednak taki model w dużym stopniu ogranicza dostępność do ułożonych wewnątrz rzeczy.

 

Wyobraź sobie, że w poszukiwaniu bluzki przerzucasz stertę ułożonych jedno na drugim ubrań lub zwyczajnie otwierasz szufladę, wyciągasz daną rzecz i zamykasz. O wiele prostsze prawda?

 

 

Biała komoda na nóżkach w roli głównej

 

W kwestii przechowywania odzieży popularnym wyborem jest biała komoda. Uniwersalność tej najjaśniejszej z palety kolorów dobrze sprawdza się w salonie, podkreśla też sprzyjający wypoczynkowi nastrój sypialni, a także rozświetla ściany w przedpokoju.

Dobrze zorganizowane wnętrze mebla, w tym przypadku, to kwestia drugorzędna. Tu przede wszystkim liczy się prezencja, a tej białym komodom odmówić absolutnie nie można.

Ciekawostka z rynku meblarskiego:

Do trendów przebojem wchodzą funkcjonalne komody z nóżkami i cokołem w zestawie. W zależności od gustu i wystroju pomieszczenia sami decydujemy, którą opcję wybieramy do swojego mieszkania. Co jeszcze zyskujemy? Przede wszystkim możliwość zmiany zdania. Bystrzy producenci przewidzieli to, że po jakimś czasie będziemy chcieli zmienić wygląd komody, montując nóżki lub zmieniając je na cokół.

 

 

Maksymalistka, czyli stylowa komoda loftowa

 

We wnętrzu modnego loftu przechowywanie powinno być dyskretne. Zaburzenie estetyki pomieszczenia zniszczy efekt przestronności i klarowności. Jak więc dopasować komodę do wystroju loftu?

Przede wszystkim postawmy na jednolite rozwiązania. Najlepiej, jeśli komoda loftowa będzie z tej samej serii co reszta mebli do salonu. Spójna kolorystyka, styl i detale pozwolą zachować estetykę aranżacji. W tym przypadku must have okazują się być smukłe nóżki mebla lub zastępujący je metalowy stelaż. Co ciekawe, obie opcje idealnie wpisują się również w wystrój pomieszczeń industrialnych.

 

 

Przechowywanie w małym salonie – komoda wysoka i wąska

 

Pojemność komody na ubrania może być mierzona na dwa sposoby. Pierwszy to optymalna do naszych potrzeb długość mebla. Drugi z kolei zakłada proporcję głębokości do wysokości. Wynik? Niejednokrotnie okazuje się, że wizualnie różniące się od siebie komody mogą oferować równą pojemność schowków.

Jak więc wybrać najlepszą komodę na ubrania?

Wyznacznikiem będzie ilość miejsca dostępnego w pomieszczeniu, w którym stanąć ma mebel. W małej i ciasnej przestrzeni dobrze sprawdzi się wąska komoda z szufladami lub jej wysoka odpowiedniczka. Z kolei przestronny salon to pole do popisu dla dużej komody z szufladami i szafkami połączonymi w obrębie jednego modelu.

 

Tak jak pisaliśmy powyżej, w każdym z tych mebli zmieścisz tyle samo odzieży. Różnica tkwi w ilości miejsca, jakie komoda zabierze na podłodze. Wybór nie należy do prostych, jednak decyzja w dużej mierze zależy właśnie od dostępnej w mieszkaniu powierzchni.


Nadal szukasz odpowiedniej dla siebie komody? Blisko 200 modeli czeka na ciebie online w sklepie Mirjan24. Zainteresowała cię widoczna na zdjęciach komoda? Wpadnij na bezpieczne zakupy i ciesz się, aranżując wnętrze swojego domu lub mieszkania.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.