Place zabaw zamknięte. Pozostała zabawa w domu lub ogrodzie

Place zabaw i siłownie ”pod chmurką” zamknięte do odwołania. Warto zostać w domu i spędzić ten czas równie kreatywnie. 

Aby w stanie epidemii, gdy rodziny mają więcej czasu wolnego, place zabaw nie przyciągały tłumów zadecydowano o ich zamknięciu. Działania zostały podjęte, by zmniejszyć szansę rozprzestrzenianie się koronawirusa, bo mimo pierwotnych zaleceń, niektórzy wciąż przesiadywali grupowo w parku czy miejskich rekreacyjnych. Na stronie urzędu możemy przeczytać komentarz burmistrza Nysy:

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców place zabaw w naszym mieście zostały zamknięte do odwołania. – Każde gromadzenie się w miejscach publicznych niesie w tej chwili niestety ryzyko zakażenia się koronawirusem. – mówi Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. – Mając na względzie zdrowie naszych mieszkańców podjęliśmy decyzję o zamknięciu tego typu miejsc. – dodaje włodarz naszego miasta.

Nie ma jednak czym się martwić, bo czas w domu można spędzić równie kreatywnie. Szczęśliwi posiadacze ogrodu przy swoim domu, mogą także świeżego powietrza zaczerpnąć na tarasie. Warto także czasem wyjść na balkon lub po prostu regularnie wietrzyć mieszkania.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.