Nyski klub Nitro mimo panujących w kraju i na świecie obostrzeń otworzył się w miniony weekend (23.01.2021 r.). Jest to pierwszy lokal na Opolszczyźnie, który postanowił działać i dołączyć do ogólnopolskiej akcji #otwieraMY, która zrzesza strajk przedsiębiorców.

Właściciele klubu ogłosili, że będzie to spotkanie w ramach budowania struktur partii strajku przedsiębiorców. Uczestnicy wydarzenia na wejściu musieli podpisać deklarację wstąpienia w szeregi partii. Spotkanie miało charakter polityczny, ale było odpłatne, z kolei udostępniona została bezpłatnie powierzchnia do tańczenia i najnowsze muzyczne hity.

Trudna sytuacja materialna dotyka coraz więcej firm, dlatego ludzie postanawiają coś z tym zrobić i mimo zakazów otwierają swoje biznesy, nie zważając na kontrole z policji, czy sanepidu. Firmy są zamknięte, ale nadal muszą płacić podatki, ZUS, opłaty za wynajem, wiele z nich ma też pracowników do opłacenia, co powoduje, że nie mają wyboru.

Nyski klub przy ulicy Mazowieckiej również doczekał się kontroli. Była policja, sanepid i skarbówka. Właściciel lokalu przyznaje, że spodziewał się tego i odpowiednio się przygotował, by nie można było się do niczego przyczepić. Wszystko odbyło się w kulturalnej atmosferze i kontrola przebiegła spokojnie – „ci ludzie zrobili co mieli zrobić, wykonywali swoją pracę”. Klub był na to przygotowany, dzięki czemu nie przerwano wydarzenia.

Policja dodatkowo zamknęła ulicę Mazowiecką ze względu na czekający przed wejściem tłum ludzi, by nikomu nic się nie stało.

Nitro przeżywało prawdziwe oblężenie! Wszystko odbyło się w bardzo pozytywnej atmosferze, ludzie byli zadowoleni, że mogli spotkać się ze znajomymi i spędzić pozytywnie sobotni wieczór. W końcu już od dawna nie było takich możliwości.

Ludzie po prawie roku zamknięcia w domach są spragnieni zabawy i pozytywnych wrażeń. Czy to początek odblokowywania kraju?

Pewnie przekonamy się już w najbliższej przyszłości.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.