Opolski ZUS szybko wypłaca świadczenie 300 plus w ramach programu Dobry Start. W zaledwie kilka dni na rachunki bankowe opolskich rodziców i opiekunów trafiło 2 miliony 607 tysięcy złotych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 22 lipca wypłaca należności z programu Dobry Start. Liczba wypłaconych świadczeń w województwie opolskim przekroczyła 8700.

W całym kraju między 22 a 28 lipca ZUS przekazał na rachunki bankowe niemal 119 mln zł z tytułu świadczenia 300 plus, a liczba wypłaconych przez Zakład świadczeń to już 396,6 tys.

Warto pospieszyć się ze składaniem wniosku o 300 plus, bo to gwarantuje sprawne rozpatrzenie sprawy, a tym samym przekazanie pieniędzy na wskazany rachunek bankowy.

Wnioski o świadczenie z programu Dobry Start można składać do 30 listopada, wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Świadczenie z programu przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.