To, że burmistrz Kordian Kolbiarz dostanie absolutorium od radnych za ubiegłoroczny budżet było niemal tak pewne jak to, że jutro będzie kolejny dzień.

Burmistrz pomimo kilku politycznych zawirowań ma wciąż solidną większość, która mu pozwala przyjmować jego pomysły i koncepcje. Głosowanie było prawdziwym papierkiem lakmusowym dla polityki obecnych władz – 16 radnych było „za”, 2 „przeciw”, a 3 się wstrzymało.

Sesja absolutoryjna jest dobrą okazją nie tylko do podsumowań, ale również do realizacji drugiej z podstawowych funkcji Rady Miejskiej – funkcji kontrolnej. W sytuacji, w której wniosek Komisji Rewizyjnej Wskazuje, ze w jej opinii należy udzielić Burmistrzowi absolutorium powiedział dla portalu iLoveNysa.pl wiceprzewodniczący Marcin Wajda i dodaje – co ważniejsze – przychyla się do niego RIO, ciężko byłoby zachować się inaczej – głosowałem ZA. Gratuluję Burmistrzowi i Skarbnikowi Miasta – kawał dobrej roboty.

Jak podają wskaźniki budżet jest dobrze wykonany, zarówno jeśli chodzi o całość jak i mój okręg wyborczy. Ruszyła budowa hali, powstają nowe boiska, ja na pewno nie mogę narzekać – mówi Adam Zalent

Czy były głosy krytyczne? Owszem, nieco mniej optymistycznie na miniony rok patrzy Piotr Smoter: W tym roku mija dziesięć lat mojej walki o rewitalizację miasta. W budżecie 2015 r. było zapisane wykonanie programu rewitalizacji miasta, ale w trakcie roku zadanie zniknęło. Zamiast strategicznego dokumentu burmistrz i rada kupili projekt „rewitalizacji” reduty kardynalskiej. Projekt „półkownik” za 136 900 zł, czyli projekty na półkę, który nie będą realizowany.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.