Już niedługo będą mogły się rozpocząć prace nad remontem nyskiego Rynku. Został rozstrzygnięty przetarg na remont. Sekretarz Miasta – Piotr Bobak złożył podpis pod dokumentem. Planowo remont ma się rozpocząć w przeciągu kilku najbliższych tygodni i ma potrwać do połowy przyszłego roku.

W ramach prac powstaną nowe, bezpieczne drogi i place, pojawi się sporo nowych drzew. Będzie też fontanna i kilka innych atrakcji. Zyskamy kolejną fajną przestrzeń do wypoczynku i spacerów. W weekendy w miejsce parkingów pojawią się stragany z produktami lokalnymi. – relacjonuje Kordian Kolbiarz.

W drugim etapie modernizacji planowana jest wymiana nawierzchni nawierzchni placów, dróg, ciągów pieszo-rowerowych i oświetlenia. Mają to być energooszczędne, nowoczesne, lampy. Pojawią się również  elementy małej architektury, tj: ławki i kosze z przyjętego katalogu mebli miejskich. – Tradycyjnie w ramach takich zadań dokonamy nowych nasadzeń. Będą to ozdobne drzewa i krzewy.  – mówi Piotr Bobak, Sekretarz Miasta.

Poniżej kilka projektów:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.