Przed nami kolejna runda rozmów i konsultacji ws. budowy galerii Dekada przy ulicy Kolejowej w Nysie.

Dyskusja o budowie galerii handlowej w Nysie ciągnie się już od 2007 roku, a stanowisko ówczesnych władz wskazywało na dość szybkie rozpoczęcie inwestycji.

Ja jestem przekonana, że budowę przynajmniej jednej galerii handlowej w tej kadencji uda się rozpocząć.

Jolanta Barska – burmistrz Nysy, wypowiedź z wywiadu udzielonego w 2008 roku.

Sytuacja zmieniła się diametralnie, kiedy część środowisk związanych z lokalnym handlem zagroziło rozpoczęciem zbierania podpisów pod referendum ws. odwołania władz miejskich, burmistrz wycofała się z poparcia tego pomysły.

Kordian Kolbiarz szedł do wyborów z hasłem „Tak dla Galerii Dekada” i wiele wskazuje na to, że wkrótce zakończymy niemal 10 letnią dyskusję na temat galerii handlowej w śródmieściu Nysy.

Już od 29 lipca w pokoju nr 211 w nyskim magistracie dla mieszkańców będzie dostępny do wglądu Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, który obejmuje rejon ulic: Kolejowej, Drzymały, Piastowskiej oraz Bema. Plan oprócz wizyty w urzędzie, będzie można przejrzeć również w internecie na stronie WWW nyskiego magistratu.

Sama dyskusja nad planem zaplanowana jest na 9 sierpnia na godzinę 10:00 w sali 200 Urzędu Miejskiego w Nysie przy ulicy Kolejowej.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.