Dekada zakładnikiem w sporze

Galeria Dekada w rozgrywce politycznej. Budowa obiektu ma rozpocząć się na początku 2018 roku, jednak wciąż pojawiają się przeciwnicy niezgadzający się na inwestycję.  

Walka Komitetu Obrońców Ulicy Drzymały, decyzje Wojewody Opolskiego oraz list do prezesa Kaczyńskiego. Czy coś jeszcze zdoła powstrzymać inwestorów przed stworzeniem w Nysie Galerii Dekada? Przez ataki zarząd okłada w czasie budowę, jednak wciąż jest zmotywowany do zainwestowania milionów w Nysie.

Istnieją jeszcze formalne zagrożenia dla terminowego ropczęcia budowy, a najważniejszym jest postępowanie Wojewody Opolskiego w sprawie potencjalnej komunalizacji fragmentu byłej ul. Drzymały, będącej obecnie własnością Dekady. W proces ten są zaangażowani znani nyscy przeciwnicy Galerii Dekada (a zarazem przeciwnicy obecnego Burmistrza Miasta): Przedstawiciele Ligi Nyskiej, w tym Poseł Janusz Sanocki i radni z jego ugrupowania: Piotr Smoter i Piotr Wojtasik oraz przedstawiciele Platformy Obywatelskiej – Poseł Rajmund Miller i Bogusław Wierdak. – informuje prezes Dekady, Aleksander Walczak.

Jak tłumaczy prezes, Wojewoda Opolski już 4 razy nie dotrzymał ustalonego terminu wydania decyzji, odraczając sprawę o kolejne dycyzje. Dlatego Dekada czuje się „zakładnikiem” w politycznym sporze pomiędzy Wojewodą a Burmistrzem Nysy.

Decyzja Wojewody ma zapaść na początku grudnia.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.