6 milionów na nyską naczyniówkę. Wiemy kiedy oddział zostanie otwarty

Fot. Starostwo Powiatowe w Nysie

6 milionów złotych zostanie przeznaczonych na prowadzenie w Nysie naczyniówki. Oddział ma zostać otwarty jeszcze w tym roku.

Od prawie 3 lat nyscy pacjenci nie mają dostępu do chirurgii naczyniowej. W nagłych przypadkach pozostaje transport do szpitala w Opolu, a czas dojazdu podczas złego stanu zdrowia jest bardzo ważny. W ostatnim miesiącu pojawiły się szanse, że mieszkańcy regionu pomoc znów znajdą w Nysie.

Narodowy Fundusz Zdrowia znalazł pieniądze na finansowanie chirurgii naczyniowej w Nysie. Chce jednak, by oddziałem zajął się podmiot publiczny. Wszystko rozstrzygnąć ma wynik ogłoszonego przetargu. Są duże szanse, że naczyniówką zajmie się nyski ZOZ.

Suma jest. Nie jest to suma, która zwala z nóg w naszym przeliczeniu. Myślę, że jeżeli za pół województwa Szpital Akademicki dostaje 16 milionów, a my 6 to w związku z tym jest pewna różnica. Zobaczymy. Będziemy rozmawiali. Chcemy przystąpić do tego przetargu ofert. – mówi dyrektor nyskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej Norbert Krajczy

Wcześniejszy kontrakt opiewał na kwotę prawie 2 milionów złotych. Przetarg zostanie rozstrzygnięty do 17 września. Według założonego planu, naczyniówka będzie już działać 1 listopada.

 

Chirurgia naczyniowa w tym roku wróci do Powiatu Nyskiego

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.