Znaleźli pieniądze i oddali policji

Znajdujesz na ulicy sporą sumę pieniędzy? Co robisz? Nie jeden by się zastanawiał, czy nie stać się jej nowym właścicielem. Ale nie oni. Jak zachowali się dwaj chłopcy z Nysy?

W piątek p.o. Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nysie podinsp. Przemysław Stankiewicz wręczył listy gratulacyjne i podziękowania rodzicom dzieci, którzy znaleźli znaczną sumę pieniędzy i bez wahania przekazali je policjantom.

Szef nyskiej Policji w swoim wystąpieniu kierowanym do rodziców i dzieci, podziękował za szlachetność, bezinteresowność oraz wzorową postawę godną do naśladowania. Podkreślił, że zachowanie uczniów zasługuje na słowa najwyższego uznania, ponieważ mimo młodego wieku wiedzieli jak w danej sytuacji postąpić.

W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Miasta Nysy Kordian Kolbiarz oraz prezes Spółki „Akwa” w Nysie Edyta Peikert, którzy przyłączyli się do gratulacji wręczając 8 i 10- letniemu Hubertowi i Kacprowi nagrody. Rodzicom podziękowali za trud włożony w wychowanie oraz zachęcali do wpajania dzieciom dalszych wzorców takiego postępowania.

Źródło oraz zdjęcie – Policja Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.