Zażyła dużą ilość tabletek. Liczył się czas

Szybka interwencja funkcjonariuszy prawdopodobnie zapobiegła tragedii. Policja przypomina o linii wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym. 

Zażyła dużą ilość różnych tabletek i o swoich planach targnięcia się na życie poinformowała wiadomością SMS. Zaniepokojony ojciec powiadomił o całej sytuacji prudnickich funkcjonariuszy. Patrole Policji natychmiast rozpoczęły poszukiwania 20 -letniej kobiety.

W niespełna pół godziny od zgłoszenia, 20-latka została odnaleziona w odosobnionym miejscu na terenie miasta przez prudnickich kryminalnych. Młoda kobieta potwierdziła, że zażyła dużą ilość różnego rodzaju tabletek. Była roztrzęsiona, kontakt z nią był mocno utrudniony, uskarżała się także na złe samopoczucie. – relacjonuje Komenda

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Ratownicy udzielili młodej kobiecie pomoc medyczną. 20-latka trafiła pod opiekę specjalistów.

Policja przypomina, że każda osoba w stanie kryzysu psychicznego może szukać pomocy u specjalistów. Dostępna jest m.in. linia wsparcia pod numerem telefonu 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie.

Źródło: KPP Prudnik

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.