Z zakazem prowadzenia pojazdów i promilami

Młodzi kierowcy, zatrzymani przez nyską grupę ”Speed’,’ muszą liczyć się z konsekwencjami swojej nieodpowiedzialnej jazdy. Jakie były ich przewinienia? 

73 km/h na obowiązującej ”pięćdziesiątce” to przewinienie drogowego pierwszego zatrzymanego przez nyską grupę ”Speed”. 28-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego na trasie Głębinów-Otmuchów nie dostosował prędkości do obowiązujących na tym odcinku ograniczeń. Co więcej, podczas kontroli nie okazał prawa jazdy.

Policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnych bazach danych. Okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. – informuje Komenda Powiatowa Policji w Nysie

Kolejny kierowca volkswagena, został zatrzymany do kontroli na nyskiej obwodnicy, po tym jak przekroczył prędkość o prawie 30 km/h. Dodatkowo jak się okazało, 21-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego wsiadł za kierownicę mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Teraz obaj kierujący, za swoje przewinienia odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.