Wyrzucił kolegę przez okno. Jaka kara mu grozi?

10 miesięcy od zdarzenia usłyszał zarzuty. 43 – latek może za zabójstwo spędzić 15 lat w więzieniu. Czego dotyczy sprawa?

W połowie stycznia tego roku pisaliśmy o morderstwie przy ulicy Kusocińskiego. 4 stycznia, około godz. 21:00 nyscy policjanci zostali skierowani na interwencję w sprawie mężczyzny, który miał wypaść z okna mieszkania. Pod wskazanym adresem, funkcjonariusze znaleźli leżącego na trawniku mężczyznę. Funkcjonariusze niezwłocznie udzielili mu pomocy przedmedycznej oraz wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Sprawą zajęli się nyscy kryminalni. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. To 43-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Jak ustalili policjanci, tego dnia w mieszkaniu na trzecim piętrze odbyła się libacja alkoholowa, w trakcie której mężczyzna miał wypchnął 63-latka przez okno balkonowe. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu.

Jak czytamy na stronie nto.pl, zatrzymany Adam M. w miniony wtorek usłyszał zarzuty. Sąd Okręgowy w Opolu uznał go winnego i skazał na 15 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.