W środowy poranek 31.03.2021 r. o godzinie 9:09 nyskie służby ratownicze dostały wezwanie do zdarzenia drogowego przy udziale samochodu ciężarowego marki Iveco na obwodnicy Nysy (droga krajowa nr 46). 
Na miejsce zostały zadysponowane 3 zastępy straży pożarnej z JRG Nysa oraz policja. Działania służb obejmowały zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie zasilanie w pojeździe oraz sorpcja płynów eksploatacyjnych.
Kierowca jechał od strony Hanuszowa i z powodu zbyt szybkiej jazdy przewrócił się na bok jadąc rondem. Kierujący pojazdem jechał bez pasażerów i obyło się bez poszkodowanych.
Badanie alkomatem wykazało, że jechał pod wpływem alkoholu – miał blisko pół promila, co według polskiego prawa nazywane jest stanem po użyciu alkoholi (między 0,2-05 promila). Zgodnie z przepisami prawa, dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi kierowcy to 0,2 promila. 
Wg prawa, jazda w stanie po użyciu alkoholu zaliczana jest do „wykroczeń i grozi za to: grzywna od 50 zł do 5000 zł lub areszt do 30 dnizakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat; 10 punktów karnych.

Foto: Ratownictwo Opole/KP PSP Nysa

 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.