Wymusili pieniądze od 13 – latka

Bulwersująca historia prosto z Opola. 35 i 45 – latek strachem wymusili pieniądze od 13 – latka. Takie zdarzenie może wydarzyć się w każdym mieście. Oby jednak nie było powtórki.

Na początku listopada, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zostali zaalarmowani przez rodzinę 13-latka. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jego syn miał zostać zaczepiony przez dwóch mężczyzn na jednej z ulic w mieście. Napastnicy mieli zablokować nastolatkowi drogę i żądać od niego pieniędzy w zamian za umożliwienie mu przejścia. Wzbudzając w pokrzywdzonym strach, mieli wyłudzić od niego pieniądze.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci. Kryminalni zabezpieczyli monitoring i wytypowali miejsca w których mogli przebywać podejrzewani o to wymuszenie rozbójnicze. Kilka dni później policjanci namierzyli obu mężczyzn na jednej z ulic w mieście. Jak się okazało, obaj byli dobrze znani policji, wcześniej byli wielokrotnie karani. Starszy z nich we wrześniu opuścił zakład karny.

35 i 45-latek zostali zatrzymani. Śledczy z komendy miejskiej zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego obaj mieszkańcy Opola usłyszeli zarzut wymuszenia rozbójniczego. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

Źródło – Policja Opole

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.