Wszystkich Świętych na drogach Powiatu Nyskiego

W ostatnich dniach na drogach powiatu funkcjonariuszy Policji oraz Straży Miejskiej było zdecydowanie więcej. Jak wyglądają statystyki z naszego regionu?

Tegoroczna akcja „Znicz 2019” rozpoczęła się na naszych drogach 31 października. Przez 4 dni policjanci wspierani przez Straż Miejską, na terenie całego powiatu czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy podróżowali w miejsca spoczynku swoich bliskich.

Od 31 października do 3 listopada do godziny 24.00 na drogach powiatu nyskiego nie doszło do wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 16 kolizji.

Funkcjonariusze, jak co roku podczas akcji „ Znicz” w trakcie służby wykorzystywali radiowozy oznakowane oraz te wyposażone w wideo rejestratory. Sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. W ciągu tych 4 dni mundurowi zatrzymali 2 kierujących pod wpływem alkoholu.

W rejonach cmentarzy policjanci kierowali ruchem, wskazywali miejsca parkingowe oraz udzielali informacji na temat zmian organizacji w ruchu, które jak co roku występowały w rejonie nekropolii.

Źródło – Policja Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.