Weekend majowy nie obył się bez pijanych kierowców

Podczas weekendu majowego mundurowych na drogach było zdecydowanie więcej. Minione dni pod względem bezpieczeństwa nie były jednak idealne. 

Już od 30 kwietnia funkcjonariusze nyskiej komendy prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno na drogach jak i w miejscu zamieszkania. Działania te miały na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców zagrażających bezpieczeństwu innych uczestników. Kontroli podlegała nie tylko dopuszczalna prędkość, ale także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów szczególnie dzieci.

Policjanci ruchu drogowego, od wtorku do wczoraj włącznie, przeprowadzili blisko 1500 kontroli trzeźwości. 7 kierujących zdecydowało się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierowcy w najbliższym czasie odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie.

Na drogach naszego powiatu odnotowaliśmy 1 wypadek drogowy oraz 21 kolizji. Ich przyczyny były różne, m.in. nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz nieprawidłowe wyprzedzanie pojazdu.

Do wypadku doszło 3 maja około godz. 15.40 na trasie Grądy- Rysiowice. Jak ustalili policjanci, 29 – letni kierujący oplem, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze, na łuki drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem po czym zjechał do rowu przewracając pojazd na dach. Kierujący w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała. Z uwagi na podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu, została mu pobrana krew do badania. Teraz pod nadzorem prokuratury, otmuchowscy śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Źródło – Policja w Nysie

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.