Uciekł z policyjnego konwoju i ukrył się w klasztorze

Intensywny dzień dla prudnickich mundurowych. Służby musiały poradzić sobie ze zlokalizowaniem przestępcy.

W trakcie konwoju do aresztu śledczego doszło do ucieczki osoby zatrzymanej do odbycia kary więzienia. W działania pościgowe zaangażowali się policjanci, strażnicy leśni oraz funkcjonariusze służby więziennej.

W trakcie rozwoju sytuacji i uzyskiwania informacji ustalono, że osoba zatrzymana ukryła się w kompleksie leśnym na prudnickim klasztorku. Tam też skoncentrowały się działania służb mundurowych. Po dwóch godzinach uciekinier został zlokalizowany i zatrzymany.

To jednak tylko scenariusz w ramach ćwiczeń dowódczo – sztabowe pod kryptonimem „Ścigany”. Zadania, z którymi musieli zmierzyć się funkcjonariusze, były już całkowicie realne.

Policjanci i inne służby mundurowe muszą sprawnie i właściwe działać również w sytuacjach kryzysowych. Dlatego, aby stale doskonalić swoje umiejętności, uczestniczą w ćwiczeniach sztabowych, które pozwalają nie tylko na sprawdzenie się w ekstremalnych sytuacjach, ale też pozwalają wykryć ewentualne błędy, by nie dopuścić do ich popełnienia w rzeczywistości.

Źródło – KPP Prudnik

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.