Interwencja paczkowskich policjantów miała miejsce w sobotę, tuż po godzinie 02:30. Powodem była kolizja drogowa spowodowana przez młodego mężczyznę, który jak się okazało miał 0,7 promila alkoholu we krwi. 21-letni kierowca uderzył samochodem marki citroen w latarnię, a zaraz potem dachował. Kierowca stanie przed sądem za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z łuku drogi, zjechał do rowu uderzając w latarnię, następnie dachował poprzez wywrócenie pojazdu.

Kierowca stracił prawo jazdy, jego pojazd został odholowany na strzeżony parking.

Grozi mu kara pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz  prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. W takim stanie kierowca nie ma pełnej kontroli nad pojazdem i tym co się dzieje na drodze. Uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nietrzeźwi za kierownicą często też są skłonni do brawury i lekceważą przepisy drogowe. To może powodować wiele niebezpiecznych sytuacji. Apelujemy zatem do kierowców aby pamiętali, że na drodze są odpowiedzialni za siebie i innych użytkowników dróg. Dlatego nie warto ryzykować, a w drogę zawsze ruszać trzeźwym.

Źródło: KPP Nysa

/Fot: ratownictwo.opole.pl

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.