Śmiertelny wypadek na obwodnicy Grodkowa

Tragiczne zdarzenie na obwodnicy Grodkowa. To nie pierwszy niebezpieczny wypadek w ostatnim czasie w tym miejscu. 

W środę około godziny 14:30 na obwodnicy Grodkowa doszło do tragicznego zdarzenia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 48-letnia kobieta z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z ciężarowym manem. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń, zginęła na miejscu. Na odcinku drogi, na którym doszło do wypadku, pracował prokurator oraz policjanci z ruchu drogowego i grupy dochodzeniowo – śledczej. Zadaniem funkcjonariuszy jest teraz szczegółowe wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Pamiętajmy, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym i nigdy się nie śpieszyć. Upały wciąż nie odpuszczają i mogą być dla nas niebezpieczne. Kiedy, w trakcie podróży czujemy się osłabieni warto zrobić pauzę, odpocząć i dopiero wtedy ruszać w dalszą drogę. Nie zapominajmy też o wodzie. Podczas upałów organizm szybko się odwadnia, a to może powodować złe samopoczucie i gorszą koncentrację.

Kiedy warunki drogowe sprzyjają, nawierzchnia jest sucha, a widoczność dobra – nasza uwaga za kierownicą musi być równie skupiona jak podczas gorszej pogody. Niestety za kierownicą wystarczy zaledwie chwila nieuwagi by doszło do tragedii.

Źródło – Policja w Opolu

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.