Od pół roku toczy się sprawa śmiertelnego pobicia 22 – latka przed Castoramą w Nysie. Mamy nowe informacje.

Wracamy do sprawy z października ubiegłego roku, kiedy to przed Castoramą brutalnie został pobity Maciej B. Niestety kilka dni później mężczyzna zmarł. Sprawcy napaści zostali aresztowani. Sprawą nie zajmuje się już jednak nyska prokuratura.

Prokuratura postępowanie w przedmiotowej sprawie zakończyła skierowaniem w dniu 14 marca 2019 r. aktem oskarżenia do Sądu Okręgowego w Opolu. – poinformował nas Zastępca Prokuratora Rejonowego w Nysie Sebastian Litwin

W zeszłym miesiącu 4 podejrzanych, 20-letni Patryk R. 20-letni Patryk M., 24-letni Władysław P. i 33 letni Piotr G. odpowiadało przed Sądem Okręgowym w Opolu. Zatrzymani odpowiadali za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Relacje z rozprawy opisuje Opole24.pl:

– Nie zgadzam się z tym oskarżeniem. Jest mi bardzo żal że byłem na miejscu tego strasznego wypadku. Współczuję rodzinie zmarłego i chciałbym żebyście wiedzieli, że ze śmiercią waszego krewnego nie mam nic wspólnego. Kiedy go zobaczyłem chciałem mu pomóc i ratowałem go i to wszystko widać na monitoringu. Proszę o sprawdzenie materiałów dowodowych, które będą świadczyć o mojej niewinności – mówił przed sądem obywatel Ukrainy Władysław P.

Według wstępnych informacji mężczyźni mogą wyjść z aresztu po zapłaceniu kaucji, od 5 do 10 tysięcy złotych. Mają otrzymać dozór policyjny. Nasza redakcja otrzymała nieoficjalną informacje, że jeden z mężczyzn jest już na wolności.

Przypomnijmy! Parking Castoramy w Nysie. To właśnie tutaj w sobotę około godziny 21 grupkę chłopaków zaatakowało czterech mężczyzn. Trzech mieszkańców Nysy oraz obywatel Ukrainy szukali zwady. Uzbrojeni byli w pistolet przypominający broń gazową, kij golfowy oraz przedłużkę klucza. Po chwili zamieszania jeden z zaatakowanych został uderzony kijem w głowę. Koledzy poszkodowanego wezwali pogotowie ratunkowe i policję.

Dwóch napastników zostało ujętych na miejscu przez funkcjonariuszy, a dwóch pozostałych dnia następnego. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Od sobotniej nocy 22- letni Maciej walczył o życie w nyskim szpitalu. 1 listopada został odłączony od aparatury. Wobec wszystkich zastosowano areszt tymczasowy.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.