Seniorka przekazała oszustce 50 tys. złotych

Jeszcze w tym tygodniu pisaliśmy o mieszkańcach Nysy, którzy nie dali się oszukać przestępcom. Nie zawsze jednak udaje się uratować seniorów przed oszustami. 

Chciała pomóc mężczyźnie, który podawał się za jej wnuczka. Straciła 50 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło w Brzegu. Oszust podający się za wnuczka w rozmowie telefonicznej oświadczył starszej kobiecie, że spowodował wypadek samochodowy. Zapewniał, że potrzebuje pieniędzy na załatwienie spraw związanych z wypadkiem. Przekazał także informacje o odbiorze.

Następnie do mieszkanki powiatu brzeskiego zgłosiła się młoda kobieta, podający się za adwokata jej wnuczka. Kobieta nie zorientowała się, że jest to oszustwo. W ten sposób straciła 50 000 zł, które niestety przekazała kobiecie. – informuje Policja

Teraz mundurowi poszukują 30-35 letnią kobietę. Oszustka jest szczupłej budowy ciała, ma 160 cm wzrostu. Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomoc w ustaleniu sprawców oszustwa, proszone są o kontakt z Policją. Funkcjonariusze gwarantują anonimowość.

Czytaj także -> Oszuści aktywni w Powiecie Nyskim

Źródło: KPP Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.