Tak jak w zeszłym roku intensywny deszcz zaskoczył mieszkańców regionu. Skutkiem opadów były podtopienia w pobliskich sołectwach. 

Intensywne opady doprowadziły w zeszłym tygodniu do podtopień budynków mieszkalnych w Regulicach i Hanuszowie. Woda zaskoczyła mieszkańców w środku nocy. Z pomocą natychmiast udali się lokalni strażacy, jednak deszcz był na tyle intensywny, że całkowite usunięcie wody udało się dopiero po kilkunastu godzinach.

W najniższym miejscu poziom wody sięgał do parapetów okien na parterze. Gwałtowność opadów była tak duża, że mieszkańcy zaskoczeni we śnie, nie mieli możliwości ewakuować mienia. Działania strażaków polegały na pompowaniu wody z zalanego terenu przy użyciu pompy wysokiej wydajności oraz kilku mniejszych pomp szlamowych. – relacjonuje Państwowa Straż Pożarna w Nysie

Podtopione były 2 budynki mieszkalne oraz 3 gospodarcze. Niektóre z nich zostały poważnie zniszczone. Niektóre z rodzin nie mogą wrócić do swoich domów.

Prosze o pomoc dla mojej rodziny która w nocy 7.06.2019 z powodu obfitych ulew została bez dachu nad głowa. Stracili cały swój dorobek życia. Dom jest kompletnie zniszczony, nie nadaje się do zamieszkania. –  pisze Pani Magdalena

Pomóc rodzinie może każdy. Wystarczy wejść w link do zbiórki.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.