Powiat Nyski ma nowych komendantów

Podinsp. Zbigniew Hazik, asp. sztab. Dariusz Kwaczek, kom. Krzysztof Czuba nowymi komendantami komisariatów w Powicie Nyskim? W których miastach zaszły zmiany?

Komendant Powiatowy Policji w Nysie mł. insp. Edward Flaga wręczył rozkazy personalne o powołaniu na stanowisko. Funkcję Komendanta Komisariatu Policji w Otmuchowie objął podinsp. Zbigniew Hazik. Komendantem Komisariatu Policji w Paczkowie został kom. Krzysztof Czuba, natomiast na stanowisko Komendanta Komisariatu w Korfantowie został powołany asp. sztab. Dariusz Kwaczek. Funkcjonariusze rozpoczęli sprawować nowe role 1 grudnia.

Podinsp. Zbigniew Hazik jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W szeregi Policji wstąpił 27 lat temu. Przez pierwsze 8 lat związany był z Komendą Wojewódzką Policji w Opolu, gdzie zajmował szereg stanowisk wykonawczych w pionie prewencji. Od 2001 roku wykonywał obowiązki na stanowisku asystenta Sztabu Policji Komendy Powiatowej Policji w Nysie, gdzie po roku awansował na specjalistę Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego i Organizacji Służby Sekcji Prewencji. W 2006 roku został mianowany na Naczelnika Wydziału Prewencji tut. jednostki. Przed objęciem obecnego stanowiska komendanta, z dniem 1 czerwca 2018 roku został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Korfantowie.

Kom. Krzysztof Czuba jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1998 roku w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym w Paczkowie. Od 2002 roku pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji Nysie, gdzie kolejno zajmował szereg stanowisk wykonawczych w pionie prewencji oraz dochodzeniówki. W 2011 roku objął stanowisko detektywa Zespołu Kryminalnego w paczkowskim komisariacie. Przygotowanie merytoryczne oraz predyspozycje zawodowe były podstawą do jego awansu na obecne stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Paczkowie.

Asp. sztab. Dariusz Kwaczek służbę w Policji rozpoczął 15 lutego 1994 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie w pionie prewencji. Następnie przez 4 lata wykonywał obowiązki na stanowisku dzielnicowego w Komisariacie Policji w Korfantowie, a przez kolejne 3 lata był dzielnicowym w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie. Od 2001 zajmował szereg stanowisk wykonawczych w pionie kryminalnym. W 2012 roku awansował na stanowisko kierownika Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Korfantowie. Teraz na asp. sztab. Dariuszu Kwaczku jako Komendancie Komisariatu Policji w Korfantowie, będzie spoczywał obowiązek dbania o bezpieczeństwo w korfantowskiej i łambinowickiej gminie.

Źródło – KPP Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.