Postanowił odwiedzić przyjaciela. Gdy go nie zastał, aby wrócić ukradł samochód

Kolejny pościg w tym roku na terenie Powiatu Prudnickiego. Tym razem przed policjantami uciekał złodziej samochodu.

We wtorek tuż przed godziną 21:00 dyżurny policji otrzymał informację, że z terenu gminy Biała skradziono osobowego seata. Według zgłoszenia osoba podejrzewana o kradzież miała odjechać w kierunku Prudnika. Już po chwili pojazd ten został zauważony przez policjantów, jednak jego kierujący zlekceważył sygnały do zatrzymania się.

Policyjny pościg trwał kilkanaście minut i zakończył się na obrzeżach Prudnika. Tam mężczyzna porzucił auto i ukrył się na terenie jednej z lokalnych firm. Bezskutecznie, ponieważ  policjanci szybko namierzyli go. W jego zatrzymaniu pomógł właściciel skradzionego pojazdu, który cały czas jechał za nim.

Zatrzymanym okazał się 33-letni mieszkaniec gminy Tułowice. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kilka dni wcześniej wyszedł z więzienia i postanowił odwiedzić przyjaciela. Gdy nie zastał go, aby wrócić ukradł samochód. Skradziony pojazd został odzyskany i przekazany właścicielowi. Ponadto okazało się, że 33-latek nigdy nie miał prawa jazdy.

33-latek usłyszał już zarzuty kradzieży pojazdu oraz niezatrzymania się do kontroli. Za takie przestępstwa grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Źródło – Policja Prudnik

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.