Pomoc najmłodszych jest ważna. Dzieci wiedzą jak ratować życie

Dzieci z nyskich przedszkoli w razie zagrożenia będą mogły udzielić pomocy przyjaciołom, czy bliskim. To wszystko dzięki spotkaniom z funkcjonariuszami.

Co jakiś czas w mediach słyszymy o młodych bohaterach, którzy uratowali życie bliskim. Jeśli pojawi się taka potrzeba, dzieci z Przedszkola także będą umiały udzielić pierwszej pomocy. Wszystko dzięki szkoleniom z policjantami oraz strażakami.

W ramach tej akcji ,,Przedszkolak Ratuje” nyscy policjanci razem ze współorganizatorami planują spotkać się z wszystkimi przedszkolakami z terenu powiatu nyskiego. Głównym celem przedsięwzięcia jest nauczanie dzieci w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy, upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń życia i zdrowia.

O bezpieczeństwie na drodze, w domu i w miejscach zabaw, opowiedziała funkcjonariuszka asp. Kamila Trubiłowicz. Utrwaliła również znajomość numerów alarmowych oraz uczyła jak kontaktować się z oficerem dyżurnym policji w razie zagrożenia życia i zdrowia.

Funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, pokazali jak reagować w razie omdlenia innej osoby, wtedy gdy nie ma w pobliżu osoby dorosłej. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Pod okiem strażaków, dzieci miały okazję same przećwiczyć uciski na maskotkach.

Źródło: Policja w Nysie

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.