Policyjne interwencje podczas Festiwalu

Nyscy funkcjonariusze brali czynny udział w Festiwalu Ognia i Wody. Oprócz sprawdzania trzeźwości wyjeżdżali także do interwencji. Wiemy jak minione wydarzenie podsumowują mundurowi.

55 policjantów z nyskiej komendy brało udział w zabezpieczaniu Festiwalu Ognia i Wody. Dodatkowo funkcjonariuszy wspomagali policjanci z Opola oraz ościennych komend, a także Straż Miejska, Straż Pożarna WOPR’owcy oraz mundurowi z ogniwa wodnego.

W porównaniu z poprzednimi latami jest ta sama sytuacja. Zdarzają się drobne utarczki, zdarzają się ludzie, którzy niestety nadużywają alkoholu. Są usuwani, albo próbujemy ich izolować – wyjaśnia dyrektor Agencji Rozwoju w Nysie, Mirosław Aranowicz.

Jak co roku, policjanci musieli interweniować nie raz. Najczęściej otrzymywali zgłoszenia o nieprawidłowym parkowaniu, czy zastawianiu wjazdu na posesję. Podczas Festiwalu Ognia i Wody doszło do trzech zniszczeń zaparkowanych pojazdów w Skorochowie oraz na Głębinowie.

Dodatkowo trzech pokrzywdzonych zawiadomiło policję o kradzieżach. Straty to telefony oraz dokumenty. Jeden ze złodziei ukradł wartościowe rzeczy z namiotu podczas nieobecność właścicieli.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.